Ubezpieczenia zdrowotne Głogów

Ubezpieczenie zdrowotne

Ubezpieczenie zdrowotne – czyli polisa z której możesz od razu skorzystać

Stan polskiej służby zdrowia niestety nie rodzi nadziei wśród pacjentów przypartych do muru przez chorobę. Wydłużające się kolejki oraz brak sprzętu medycznego w szpitalach nie są dla nas żadną nowością. Wiele osób unika lekarzy oraz szpitali jak ognia. Dlatego w ostatnich latach ubezpieczenia zdrowotne mocno zyskały na popularności.

Ubezpieczenie zdrowotne (lub też ubezpieczenie medyczne) daje nam dostęp do prywatnej opieki medycznej w renomowanych placówkach leczniczych na terenie całego kraju. Z ubezpieczenia możemy skorzystać jeżeli stan naszego zdrowia pogorszy się wskutek wypadku lub choroby. Ze względu na rosnącą konkurencję w tym sektorze ubezpieczyciele coraz częściej włączają w zakres ochrony także zwykłą profilaktykę medyczną. Oznacza to, że już na kolejny dzień po rozpoczęciu ochrony ubezpieczeniowej możemy wybrać się np. na badania krwi, badanie moczu, badania biochemiczne, wymazy lub też skorzystać z wizyty u lekarza pediatry lub lekarza specjalisty (do wyboru mamy dziesiątki lekarzy różnych specjalizacji).

Ubezpieczenie vs abonament medyczny

Ubezpieczenie z definicji działa jako instrument rynku finansowego. Abonament medyczny jest podobnym do ubezpieczenia zdrowotnego sposobem na zabezpieczenie naszego zdrowia. Określona sieć placówek ochrony zdrowia proponuje nam ryczałtową opłatę za możliwość korzystania z pewnych usług medycznych. Dlaczego ubezpieczenie jest lepszą formą zabezpieczenia naszego zdrowia?

  • ubezpieczyciel nie ogranicza się tylko do jednej sieci placówek medycznych, zazwyczaj współpracuje z tysiącami takich podmiotów (z różnych sieci medycznych) na terenie całego kraju,
  • przy abonamencie medycznym jesteś klientem sieci medycznej, płacisz za abonament z góry więc jeśli przed Tobą pojawią się nagle w kolejce klienci, którzy nie mają takiego abonamentu (i za usługę płacą po jej wykonaniu), to istnieje szansa, że to właśnie oni będą obsłużeni szybciej, ponieważ Ty już i tak zapłaciłeś,
  • ubezpieczyciel występuje jako klient w placówce medycznej (ponieważ to on płaci rachunek), placówce zależy więc żeby klient ubezpieczyciela był obsłużony z najwyższą starannością, bo wtedy zapewne pojawi się w placówce także w przyszłości (i ponownie zapłaci za niego ubezpieczyciel),
  • coraz więcej ubezpieczycieli w swoich pakietach dopuszcza możliwość profilaktyki, co nie zawsze występuje w abonamencie medycznym.
Ubezpieczenie medyczne? Do dzieła!

Skoro już znasz podstawowe różnice przemawiające na korzyść ubezpieczenia zdrowotnego, to nie pozostało nic innego jak poznać naszą ofertę w tym zakresie:

Informacje prezentowane w serwisie nie stanowią ofert w rozumieniu art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego. Wysokość składki i zakres ubezpieczenia zależą od indywidualnej oceny ryzyka ubezpieczeniowego.