Ubezpieczenia domów i mieszkań Głogów

Ubezpieczenie mieszkania domu Głogów

Ubezpieczenie mieszkania i domu

„Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej”. Wszyscy znają to słynne powiedzenie i z całą pewnością się z nim zgodzą. Dom jest dla nas schronieniem, kojarzy się nam ze spokojem i ogniskiem rodzinnym. Sytuacje losowe, takie jak włamanie, zalanie przez sąsiada, czy też pożar w znacznym stopniu mogą dotknąć nas oraz nasz budżet domowy. Receptą na spokojny sen i ochronę swojego dobytku jest ubezpieczenie.

Wydaje Ci się, że Twój majątek nie jest wiele wart? Sądzisz, że najgorsze co się może zdarzyć to kradzież telewizora, laptopa lub biżuterii? Masz trochę racji, ale… Statystyki ubezpieczeniowe co prawda dowodzą, że kradzieże z włamaniem stanowią coraz mniejszy procent zgłaszanych szkód. W obecnych czasach znacznie popularniejsze od włamań stają się wyłudzenia np. metodą na wnuczka. Jednak zagrożenie kradzieży z miejsca zamieszkania wciąż pozostaje!

Świadomość to podstawa

Coraz więcej zgłaszanych szkód stanowią pożary, zalania i inne szkody związane z żywiołami. Dalej uważasz, że nie jest to argument przemawiający za ubezpieczeniem? Liczysz, liczysz, liczysz i wychodzi Ci, że wyposażenie Twojego domu jest warte około 15-20 tysięcy złotych. Teraz zastanów się o czym zapomniałeś. Czy wiesz, że remont instalacji elektrycznej po pożarze, to koszt od 10 tysięcy złotych w górę? Czy wiesz, że drobne zalanie sąsiada może skończyć się między innymi uszkodzeniem jego instalacji elektrycznej lub np. sprzętu elektronicznego? Czy wiesz, że ubezpieczenie wspólnoty/spółdzielni obejmuje najczęściej tylko elewację lub część wspólną budynku? Czy masz 10 tysięcy żeby zrekompensować koszty napraw sobie lub sąsiadom? To tylko niektóre z wielu przykładów. Życie bywa nieobliczalne, a licho atakuje wtedy kiedy mamy najspokojniejszy sen. Tymczasem koszt rocznej polisy ubezpieczeniowej zaczyna się od 80 złotych. Czy dalej chcesz podjąć ryzyko?

Co ubezpieczamy?

Ubezpieczyć możemy między innymi nasze mieszkanie, dom, domek letniskowy, domek na działce, a nawet dom w budowie! W większości przypadków na polisach zobaczymy następujące pozycje:

  • mury, nieruchomość, budynek,
  • stałe elementy,
  • ruchomości domowe,
  • odpowiedzialność cywilną w życiu prywatnym,
  • przedmioty wartościowe,
  • stałe elementy szklane,
  • garaże,
  • budynki gospodarcze,
  • nagrobki cmentarne,
  • assistance.
Mury, nieruchomość, budynek

Ubezpieczenie obejmuje ochroną zdarzenia losowe dotyczące budynku jako bryły – całości. Nie uwzględnia się tu wyposażenia domu/mieszkania. Zazwyczaj w przypadku mieszkań mury ubezpieczone są przez wspólnotę mieszkaniową lub spółdzielnie. Nie ma więc konieczności w ubezpieczeniu mieszkania wyodrębniać tej klauzuli. Chyba, że posiadamy kredyt hipoteczny i bank nakłada na nas taki obowiązek. W przypadku domków jednorodzinnych sami musimy zadbać o ochronę naszego budynku. W tej klauzuli bardzo często ujęte jest ubezpieczenie stałych elementów od ognia i innych zdarzeń losowych. Występują tutaj często podlimity na inne składniki majątku jak np. ogrodzenie, tarasy, garaże, rynny itp.

Stałe elementy

Stałe elementy, są to wszystkie elementy na trwałe związane z naszym mieszkaniem/domem. Do stałych elementów w mieszkaniu zaliczyć możemy np. instalację elektryczną, instalację wodno-kanalizacyjną, panele, kafelki, boazerię, szafy w zabudowie. W przypadku domu zaliczyć tutaj możemy wspomniane wcześniej ogrodzenia, rynny, siłowniki bramy itp. Krótko mówiąc wszystko to czego nie możemy w domu przesunąć jest zaliczane do stałych elementów.

Ruchomości domowe

Pod tym pojęciem rozumiemy wszelki majątek ruchomy w domu/mieszkaniu. Najprościej jest to sobie wyobrazić w ten sposób – odwracamy mieszkanie do góry nogami i wszystko to co spadnie w dół jest ruchomością domową. Zaliczyć tutaj możemy np. meble, elektronikę i wiele innych rzeczy.

OC w życiu prywatnym

Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym jest to klauzula, która chroni nas przed roszczeniami osób trzecich, którym wyrządziliśmy szkodę swoim działaniem. Sztandarowym i najczęściej powtarzającym się przykładem jest tutaj zalanie sąsiada. Jednak klauzula OC w życiu prywatnym nie ogranicza się w swoim zasięgu jedynie do obszaru naszego mieszkania/domu. Bardzo często OC w życiu prywatnym chroni nas oraz członków naszej rodziny podczas np. jazdy na rowerze (gdybyśmy kogoś potrącili lub zarysowali komuś auto), podczas zakupów w sklepie (gdybyśmy przypadkiem strącili coś z półki), podczas mycia okien (gdybyśmy komuś strącili łokciem doniczkę na głowę lub samochód), podczas odbywania wszelkiego rodzaju praktyk itp.

Assistance

Pod pojęciem assistance w ubezpieczeniach majątkowych kryje się wiele pozycji. Do najważniejszych należy zaliczyć możliwość skorzystania z serwisu i pomocy technicznej w momencie np. awarii lub uszkodzenia sprzętu RTV i AGD. Ubezpieczyciel skieruje do nas swojego technika, który bezpłatnie dokona niezbędnych napraw.

Ubezpieczenie mieszkania/domu – nieobowiązkowy obowiązek

Cena za ubezpieczenie mieszkania jest niewielka w porównaniu do ochrony jaka zostaje nam zapewniona przez towarzystwo ubezpieczeniowe. Najtańsze ubezpieczenia z podstawowym pakietem zaczynają się już od 80 złotych rocznie. W naszej ocenie nie powinniśmy oszczędzać na tym ubezpieczeniu i dostosować pakiet świadczeń oraz sumy ubezpieczenia do własnych potrzeb, nawet kosztem wzrostu składki ubezpieczeniowej (w skali roku nie są to duże pieniądze).

Uwaga: Wiele niewyspecjalizowanych podmiotów, które mają możliwość sprzedaży polis ubezpieczeniowych, proponuje potencjalnym klientom ubezpieczenia „za połowę ceny”. Przeważnie na takich polisach spotkać możemy tylko jedną ubezpieczoną pozycję – mury/nieruchomość/budynek. Takie ubezpieczenie nie gwarantuje nam żadnej ochrony w momencie gdy coś dzieje się z naszym wyposażeniem! Dobrze sprawdźmy zakres ubezpieczenia zanim podpiszemy polisę. W naszym biurze rzetelne doradztwo ubezpieczeniowe macie Państwo w standardzie! Szczegóły mogą Państwo poznać w biurze oraz przez telefon.

Więcej informacji o ubezpieczeniach domów i mieszkań w Głogowie:

Złóż zamówienie na bezpłatną wycenę polisy ubezpieczenia mieszkania/domu.