Pierwsza pomoc na drodze

Pierwsza pomoc na drodze z AXA Głogów

Zbliża się majówka. Słońce dopisuje, a na drogach widać coraz więcej osób poszukujących swojego miejsca byle jak najdalej od domu i miejskiego zgiełku. W takich warunkach nietrudno o wypadek. Obniżona koncentracja, wzmożony ruch drogowy i rowerzyści… Wystarczy tylko chwila nieuwagi, a przyjemny majowy wyjazd na który czekaliśmy od tygodni może zamienić się w najgorszy dzień w życiu.

Pomóż sobie pomóc innym

Czy wiesz co należy robić gdy jesteś świadkiem lub uczestniczysz w zdarzeniu drogowym? Pamiętasz jeszcze kurs pierwszej pomocy z lekcji przysposobienia obronnego w szkole? Ile lat temu to było 🙂 ? Zapraszamy Cię do odświeżenia wiedzy z poradnikiem autorstwa Ane Piżl przygotowanym wraz z AXA Ubezpieczenia. Lektura pisana przystępnym językiem, lekka i na dodatek mogąca uratować czyjeś życie.

Kliknij aby pobrać – Poradnik Pierwszej Pomocy AXA – Ane Piżl

„Wszyscy się boją. Widzą wypadek i myślą, że lepiej nie dotykać. Że wyjdzie źle, że zaszkodzą, że bezpieczniej poczekać na karetkę. Albo że ktoś inny wie lepiej. Zacznijmy więc od krótkiej rozmowy o czasie i ustalmy fakty. Pogotowie będzie tu za 15 minut. To jest optymistyczna wersja. Możliwa, ale optymistyczna. Jeśli dojdzie do wypadku w dużym mieście, gdzie liczba zespołów pogotowia jest znacznie wyższa, możemy mieć szczęście i karetka dotrze do nas szybciej. Może w 8, może w 10 minut. Jeżeli na skutek wypadku człowiek straci przytomność, bez pomocy kogoś ze świadków zdarzenia nie przeżyje tego czasu. Dlaczego?”